Adventure Beaks

Adventure Beaks 1.0

Najlepsza platformówka z pingwinami po tej stronie Antarktydy

Wciel się w pingwina, który skacze, nurkuje i ślizga się na brzuchu w tej uroczej i zabawnej scrollowanej grze platformowej na Androida.  Zobacz pełny opis

Zalety

  • Świetna grafika
  • Warto powtarzać poziomy
  • Uzależniająca rozgrywka

Wady

  • Brak trybu wieloosobowego

Doskonały
9

Wciel się w pingwina, który skacze, nurkuje i ślizga się na brzuchu w tej uroczej i zabawnej scrollowanej grze platformowej na Androida. 

Poprowadź swoje pingwiny do zwycięstwa

Celem w Adventure Beaks jest doprowadzenie jednej ze swoich drużyn pingwinów do końca poziomu. Zaczynasz grę z drużyną składającą się z 5 pingwinów. W trakcie drogi, Twoje ptaki muszą się zmierzyć z różnymi typami przeszkód i niebezpieczeństw, na przykład ostrymi lodowymi soplami, agresywnymi dzikimi zwierzętami i nieprzebytymi murami. Każdy z poziomów posiada kilka różnych ścieżek wiodących do jego końca. Niektóre znajdują się u góry mapy, inne u dołu, a jeszcze inne ukryte są za lodowcami oznaczonymi znakiem zapytania.

Na każdym z poziomów masz do zebrania inne obiekty. Znajdziesz więc na swej drodze skrzynie pełne skarbów, kostki, które odblokowują kolejne poziomy, i litery, za które otrzymasz dodatkową nagrodę na końcu planszy.

Po każdym poziomie, pingwin może otworzyć skrzynię ze skarbami. Znajdziesz tam różne obiekty, takie jak kryształy, ubrania, klucze oraz power-upy.

Każdego pingwina w Adventure Beaks możemy ubrać w zabawne stroje i akcesoria. Możesz również nazwać swoją drużynę oraz nadać imię każdemu ptakowi. Mimo, że odzież i akcesoria to raczej kosmetyczne dodatki, wygląd pingwinów w ubraniach w połączeniu z imionami sprawia, że stają się jeszcze bardziej urocze i ujmujące.

W Adventure Beaks zdecydowanie grasz metodą prób i błędów, niemniej kolejne i kolejne pokonywanie danego poziomu niesie ze sobą wiele korzyści. Po zebraniu wszystkich kostek rozsianych na danej planszy, odblokowujesz wyzwania (na przykład ukończenie poziomu bez żadnej śmierci), co z kolei przysparza Ci kolejnych bonusów. Większość poziomów w Adventure Beaks musi zostać ukończonych dwukrotnie, aby móc zebrać wzystkie obiekty.

I na koniec, jedną z największych zalet tej gry jest to, że praktycznie nie ma w niej reklam i nie jest się na każdym kroku nagabywanym do mikropłatności.

Jak sterować pingwinem

Sterowanie pingwinami odbywa się za pomocą gestów dotykowych. Aby ptak podskoczył, przesuń palcem w górę. Aby wykonał podwójny skok – zrób to dwukrotnie. Kiedy przesuniesz palcem w dół, Twój pingwin zanurkuje, a przytrzymanie ruchu w dół spowoduje, że pingwin będzie się ślizgał na brzuchu. Podobny schemat stosujemy podczas pływania: przesuń palcem w górę, aby pingwin popłynął wyżej, przesuń palcem w dół, aby zanurkował głębiej.

Być może brzmi to bardzo prosto, jednak w Adventure Beaks czas odgrywa kluczową rolę. Ponieważ pingwin zawsze porusza się naprzód, zwlekanie z wykonaniem skoku może spowodować kolizję ze ścianą, a zbyt wczesny nur do wody może skończyć się przykrym i śmiertelnym lądowaniem na lodowych kolcach. 

Wysokiej jakości grafika

Adventure Beaks posiada fantastyczną grafikę. Postacie pingwinów są słodkie i wyglądają jak wyjęte z kreskówki dla dzieci. Ich stroje zostały zaprojektowane z dużą dbałością o detale, dzięki czemu każdy ptak posiada unikalny wygląd.

Jednak ścieżka dźwiękowa w grze jest już mniej zachwycająca. Dźwięki nie są tak zabawne, jak grafika, i szybko zaczynają się powtarzać, dlatego po jakimś czasie stają się nieco irytujące.  

Świetna platformówka

Adventure Beaks to naprawdę świetna gra, której sukces stanowi  wciągająca rozgrywka a nie przychody z reklam. Powtarzanie kolejnych poziomów polega na eksplorowaniu nowych obszarów, nie zaś na popełnianiu ciagle tych samych błędów. Ponadto, humorystyczny aspekt gry sprawia, że gra znakomicie nadaje się również dla dzieci. 

Adventure Beaks

Download

Adventure Beaks 1.0